Tabasco Red Pepper Sauce - omáčka červený pepř 57ml

Přípravek vyzdvihne chuť všech ingrediencí a zároveň jídlu dodá svou specificky pikantní chuť. Přidejte ji na vše od mexické kuchyně až po italskou, na mořské plody, do grilovacích marinád, na míchaná vajíčka nebo do oblíbeného drinku Bloody Mary. Bez lepku, bez kalorií a s menším množstvím soli než jiné pepřové omáčky.

98,00 Kč
S DPH
Počet
Přidat na seznam přání
Skladem

Omáčka byla poprvé připravena Edmundem McIlhennym v roce 1868, bankovním úředníkem, který omáčku původně připravoval pouze pro rodinu a přátele. Originální červená omáčka z papriček tabasco má pálivost 2500 až 5000 jednotek Scovilleovy stupnice.  

Přípravek vyzdvihne chuť všech ingrediencí a zároveň jídlu dodá svou specificky pikantní chuť. Přidejte ji na vše od mexické kuchyně až po italskou, na mořské plody, do grilovacích marinád, na míchaná vajíčka nebo do oblíbeného drinku Bloody Mary.

Bez lepku, bez kalorií a s menším množstvím soli než jiné pepřové omáčky.

Papričky se sklízejí ručně, aby byla zajištěna jejich patřičná zralost. Sklizené papričky se rozemelou na kaši, přidá se sůl a hotovou směsí se naplní sudy z bílého dubu, ve kterých směs zraje a zdokonaluje se po dobu až tří let. Tento proces vytváří jemné chutě jedinečné pro omáčku tabasco. Každá šarže pepřové kaše je osobně kontrolována členem rodiny McIlhenny, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita omáček. Tabascová směs se po třech letech přecedí, aby se z ní odstranily slupky a semena. Takto připravená směs se smísí s octem a nechá se ještě dozrát. Následně se jí naplní lahve a ty putují k zákazníkům. Tento jednoduchý recept vytváří jedinečnou štiplavou chuť, která se hodí téměř ke každé kuchyni.

Složení: Lihový ocet, červené chilli papričky (19%), jedná sůl (2,2%).

Pálivost: 2.500 - 5000 SHU

Průměrné hodnoty na 100g výrobku:
Energie 67kJ / 16kcal, tuky 0.7g, z nichž 0,2g jsou nasycené tuky, sacharidy 1,6g, z nichž 0g jsou cukry, vláknina 1,3g, bílkoviny 1g, sůl 1,8g.

Vyrobeno v USA

2512669.09

Specifické reference

ean13
014272124692
Komentáře (0)